1166-8-SS-20
Manufacturer:
RAF
Part Number:
1166-8-SS-20
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACERPASSIVATE5/16 RD X 1
Manufacturer :
RAF
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.938" (23.83mm) 15/16"
Color :
Diameter - Inside :
0.166" (4.22mm)
Diameter - Outside :
0.313" (7.94mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.938" (23.81mm)