55PC2113-12-9-9CS2949
Part Number:
55PC2113-12-9-9CS2949
Description:
CBL 1COND STRND 12AWG 600V WHITE
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
37/28
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.122" (3.10mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG