3132-18-1-2000-002-1-TD
Part Number:
3132-18-1-2000-002-1-TD
Description:
HOOK-UP SOLID 18AWG 300V WHT 10'
In Stock:
32
Conductor Strand :
Solid
Jacket (Insulation) Diameter :
0.071" (1.80mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
White
Length :
10.00' (3.05m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Voltage :
300V
Wire Gauge :
18 AWG