55/0312-12-6L-CS2570
Part Number:
55/0312-12-6L-CS2570
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V BLUE
Conductor Strand :
37/28
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.100" (2.54mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG