MSB3.0-14SP
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
MSB3.0-14SP
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX STANDOFF M3 NYLON 14MM
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.551" (14.00mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
0.114" (2.90mm)
Diameter - Outside :
0.217" (5.50mm) Hex
Features :
Gender :
Male, Female
Length - Overall :
0.787" (20.00mm)