FRS2.8-26LG
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
FRS2.8-26LG
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACER #4-40 NYLON 26MM
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
1.024" (26.00mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
0.142" (3.60mm)
Diameter - Outside :
0.217" (5.50mm)
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
1.024" (26.00mm)