TNM3-8-10-2
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
TNM3-8-10-2
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND STANDOFF M3 NYLON 10MM
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.394" (10.00mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.315" (8.00mm)
Features :
Gender :
Male, Female
Length - Overall :
0.630" (16.00mm)