HNSM2.5-10-5-1
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
HNSM2.5-10-5-1
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 10MM
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.394" (10.00mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.197" (5.00mm) Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.394" (10.00mm)