HSM6-12.7-40-1
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
HSM6-12.7-40-1
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX STANDOFF M6 NYLON 40MM
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
1.575" (40.00mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.500" (12.70mm) 1/2" Hex
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
1.575" (40.00mm)