HSM4-8-17-2
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
HSM4-8-17-2
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX STANDOFF M4 NYLON 17MM
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.669" (17.00mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.315" (8.00mm) Hex
Features :
Gender :
Male, Female
Length - Overall :
0.906" (23.00mm)