82A1111-24-9-9
Part Number:
82A1111-24-9-9
Description:
CBL 1COND STRND 24AWG 600V WHITE
Cable Type :
Hook-Up, Shielded
Conductor Strand :
105/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.068" (1.73mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG