55PC6123-20-9-9CS3296
Part Number:
55PC6123-20-9-9CS3296
Description:
CBL 1COND STRND 20AWG 600V WHITE
Cable Type :
Hook-Up, Shielded
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG