3132-22-1-2000-001-1-TD
Manufacturer:
CnC Tech
Part Number:
3132-22-1-2000-001-1-TD
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP SOLID 22AWG 300V BLK 10'
In Stock:
18
Manufacturer :
CnC Tech
Category :
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
Solid
Features :
High Temperature, Oil Resistant
Jacket (Insulation) Diameter :
0.059" (1.50mm)
Jacket (Insulation) Material :
Silicone Rubber
Jacket (Insulation) Thickness :
0.016" (0.41mm)
Jacket Color :
Black
Length :
10.00' (3.05m)
Operating Temperature :
-30°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
UL Style 3132
Voltage :
300V
Wire Gauge :
22 AWG