44A9745-14-5CS3184
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
44A9745-14-5CS3184
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 14AWG GRN
Manufacturer :
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/27
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.087" (2.21mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0030" (0.076mm)
Jacket Color :
Green
Voltage :
600V
Wire Gauge :
14 AWG