55PC1112-20-9-3
Part Number:
55PC1112-20-9-3
Description:
CBL 1COND STRND 20AWG 600V ORG
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG