SRS-4-1.125
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
SRS-4-1.125
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACER M3 PVC 1-1/8"
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
1.125" (28.58mm) 1 1/8"
Color :
Gray
Diameter - Inside :
0.113" (2.87mm)
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Features :
Self Retaining
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
1.125" (28.58mm) 1 1/8"