55PC2112-20-9-94
Part Number:
55PC2112-20-9-94
Description:
CBL 1 COND 20AWG WHT/YEL
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.070" (1.78mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
White, Yellow Stripe
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG