SRS-1-1.060
Manufacturer:
Bivar, Inc.
Part Number:
SRS-1-1.060
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACER #4 PVC 26.92MM
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
1.060" (26.92mm)
Color :
Gray
Diameter - Inside :
0.107" (2.72mm)
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Features :
Self Retaining
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
1.060" (26.92mm)