55PC1113-20-9-9CS3049
Part Number:
55PC1113-20-9-9CS3049
Description:
CBL 1COND STRND 20AWG 600V WHITE
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Diameter :
0.079" (2.01mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG