55A0811-12-6
Part Number:
55A0811-12-6
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 12AWG BLU
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
37/28
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.111" (2.82mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.009" (0.23mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG