55/0312-20-6CS3329
Part Number:
55/0312-20-6CS3329
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG 600V BLUE
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.049" (1.24mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG