55PC2111-18-9-4CS2970
Part Number:
55PC2111-18-9-4CS2970
Description:
CBL 1COND STRND 18AWG 600V YEL
Conductor Strand :
19/30
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.080" (2.03mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG