82A0112-24-9
Part Number:
82A0112-24-9
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE 5000'
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Strand :
105/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.037" (0.94mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Length :
5000' (1524.0m)
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG