55PC2212-20-9-9CS2573
Part Number:
55PC2212-20-9-9CS2573
Description:
HOOK-UP DL STRND 20AWG WHT
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.075" (1.90mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG