55PC1114-24-9-4
Part Number:
55PC1114-24-9-4
Description:
CBL 1COND STRND 24AWG 600V YEL
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.065" (1.65mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG