13RSSR0064
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
13RSSR0064
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACER, .252 ID, .375 OD,
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.156" (3.96mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside :
0.375" (9.53mm) 3/8"
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.156" (3.96mm)