13RS050015
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
13RS050015
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACER, .194 ID, .500 OD,
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.406" (10.32mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
0.194" (4.93mm)
Diameter - Outside :
0.500" (12.70mm) 1/2"
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.406" (10.32mm)