55PC2211-22-2-2
Part Number:
55PC2211-22-2-2
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG RED
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.066" (1.68mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
Red
Length :
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG