82A0111-28-2
Part Number:
82A0111-28-2
Description:
HOOK-UP STRND 28AWG 600V RED
Conductor Strand :
42/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.029" (0.74mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Red
Length :
Operating Temperature :
150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
28 AWG