55A1812-24-9-9
Part Number:
55A1812-24-9-9
Description:
HOOK-UP DL STRND 24AWG WHT
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.078" (1.98mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.008" (0.20mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG