55/0312-26-6L-CS2570
Part Number:
55/0312-26-6L-CS2570
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V BLUE
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.027" (0.69mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG