36M35MF019
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
36M35MF019
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
MALE FEMALE THREADED STANDOFF, M
In Stock:
965
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.748" (19.00mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.236" (6.00mm) Hex
Features :
Gender :
Male, Female
Length - Overall :
0.998" (25.35mm)