55A0111-12-6
Part Number:
55A0111-12-6
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V BLUE
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
37/28
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.103" (2.62mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG