44A0212-12-90
Part Number:
44A0212-12-90
Description:
HOOK-UP DL STRND 12AWG WHT/BLACK
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
37/28
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.117" (2.97mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
White, Black Stripe
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
1000V
Wire Gauge :
12 AWG