HTSN-M3-10-6-2
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
HTSN-M3-10-6-2
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
HEX STANDOFF M3 NYLON 10MM
In Stock:
489
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.394" (10.00mm)
Color :
Black
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.236" (5.99mm) Hex
Features :
Gender :
Male, Female
Length - Overall :
0.709" (18.00mm)