55/0312-24-0CS2723
Part Number:
55/0312-24-0CS2723
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V BLACK
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.032" (0.81mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
Black
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG