13RS100043
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
13RS100043
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACER, .406 ID, 1.000 OD,
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.438" (11.11mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
1.000" (25.40mm) 1"
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.438" (11.11mm)