55PC2111-20-9-9CS2970
Part Number:
55PC2111-20-9-9CS2970
Description:
CBL 1COND STRND 20AWG 600V WHITE
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.070" (1.78mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG