36M35MF020
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
36M35MF020
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
MALE FEMALE THREADED STANDOFF, M
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.787" (20.00mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.236" (6.00mm) Hex
Features :
Gender :
Male, Female
Length - Overall :
1.037" (26.35mm)