13RS025041
Manufacturer:
Essentra Components
Part Number:
13RS025041
Category:
Board Spacers, Standoffs
Description:
ROUND SPACER, .120 ID, .250 OD,
Manufacturer :
Essentra Components
Category :
Board Spacers, Standoffs
Between Board Height :
0.389" (9.88mm)
Color :
Natural
Diameter - Inside :
Diameter - Outside :
0.250" (6.35mm) 1/4"
Features :
Gender :
Female, Female
Length - Overall :
0.389" (9.88mm)