FLHTC0311-12-6
Part Number:
FLHTC0311-12-6
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V BLUE
Conductor Strand :
19/25
Jacket (Insulation) Diameter :
0.106" (2.69mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG