55A0111-28-6
Part Number:
55A0111-28-6
Description:
HOOK-UP STRND 28AWG 600V BLUE
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
7/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.027" (0.69mm)
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
28 AWG