55PC6123-24-9-9
Part Number:
55PC6123-24-9-9
Description:
CBL 1 COND 24AWG 600V WHT
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.065" (1.65mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG