44A1111-22-9-9-MX
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
44A1111-22-9-9-MX
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG WHT
Manufacturer :
Category :
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.080" (2.03mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.007" (0.18mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
Wire Gauge :
22 AWG