55A0114-26-5L0
Part Number:
55A0114-26-5L0
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V GRN/BLK
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.032" (0.81mm)
Jacket Color :
Green, Black Stripe
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG