55PC1111-24-9-3
Part Number:
55PC1111-24-9-3
Description:
CBL 1COND STRND 24AWG 600V ORG
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/36
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.065" (1.65mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG