55PC0214-26-3
Part Number:
55PC0214-26-3
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 26AWG ORG
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.034" (0.86mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.008" (0.20mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG