FLTWD0319-12-4
Part Number:
FLTWD0319-12-4
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG 600V YELLOW
Jacket (Insulation) Diameter :
0.114" (2.89mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.006" (0.15mm)
Jacket Color :
Yellow
Length :
Operating Temperature :
135°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
12 AWG