44A0111-26-3-US
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part Number:
44A0111-26-3-US
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 26AWG ORG
Manufacturer :
Category :
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.034" (0.86mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0031" (0.080mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG