44A0211-20-90-MX
Part Number:
44A0211-20-90-MX
Description:
HOOK-UP DL STRND 20AWG WHT/BLACK
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.004" (0.09mm)
Jacket Color :
White, Black Stripe
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
1000V
Wire Gauge :
20 AWG